Pazartesi , Eylül 16 2019
Home / Genel Bilgiler / 2019’da Sıkça Karşımıza Çıkacak 7 İlginç Güzellik ve Bakım Trendleri

2019’da Sıkça Karşımıza Çıkacak 7 İlginç Güzellik ve Bakım Trendleri

Güzellik birçok kişi için farklı şeyler ifade ediyor. Ancak güzellik anlayışımız ne olursa olsun cildimize özen göstermek, ona hak ettiği değeri vermek ve en azından vücudumuzun diğer bölümleri kadar sağlıklı olmasına dikkat etmek oldukça önemli. Birçok kişi için güzellik rutinleri uygulaması zor bir hal alsa da her yıl bir yenisi eklenen güzellik trendleri hayat kurtaran mucizevi etkiler yaratıyor. 2019’da ise Çinli kadınlar güzellik trendlerinde tüm dünyaya ilham olacak. İşte 2019 güzellik trendleri…

1. Çin usulü güzellik ve bakım


Çin her alanda olduğu gibi güzellik sektöründe de dünyanın en hızlı büyüyen pazarına sahip. Makyaj ürünlerinin satışları her geçen gün hızla artarken güzellik ürünlerine de rağbet artıyor. Çinlileri Koreli ve Japon kadınlardan ayıran şey ise kullandıkları yüksek teknoloji. Ürettikleri yüksek teknolojili güzellik ve bakım ürünleri 2019’da dünyayı saracak. O yüzden şimdiden Çin markalarıyla tanışmaya hazır olun.

 

2. Havaya göre cilt bakımı


Normalde cilt bakımı mevsime göre değişkenlik göstermez. Sadece kullanılan ürünler değiştirilirken rutinler aynı kalır. Ancak 2019’da her mevsimde mevsime uygun bir trend göreceğiz. Kış ayları ısıtılmış kağıt maskeler ve kızılötesi ışınlar trend olurken yazın daha serinletici yöntemler tercih edilecek.

3. Her an her yerde güzellik ve bakım: Aktif güzellik


Evet sabah ya da akşam rutinlerinizi yapıyor olabilirsiniz. Ama 2019’da güzellik sadece sürdüğünüz kremlerde ya da ayda bir gittiğiniz cilt bakımlarında değil. Aktif güzellik, sağlıklı ve zinde bir yaşamı güzelliğin ayrılmaz bir parçası olarak görüyor. Yani cildimize zaten dışarıdan değil içeriden de özen göstereceğimiz, sağlıklı beslenerek ve bir rutine uyarak güzelliği yakalayacağımız bir yıl olacak 2019.

4. Güzellik salonunu eve taşıyan cihazlarla evde bakım


Son dönemlerde evde profesyonel cilt bakımı yapmak isteyenler için pek çok ev cihazı geliştirildi. Bu gelişmenin farkında olan markalar bu cihazları geliştirerek piyasaya sunmaya devam ediyor. Teknolojiyle birleşen güzellik endüstrisi standartları tamamen değiştirecek.

 

5. Instagram’lık ambalajlar


Raflarda görünür olmaktan önemli olan bir şey varsa Instagram’da görünür olmak. Artık güzelliğin ve bakımın merkezi Instagram dersek abartmış olmayız. Artık güzellik ve bakım ürünlerinin ambalajları o kadar gösterişli ev güzel olacak ki Instagram profillerinde, hikayelerinde bir bir yer alacaklar. Tüm markalar bu doğrultuda tasarım yapacak.

6. Güzellikte de özel hissetmek: Kişiselleştirilmiş ürünler


Kişiselleştirilmiş ürünler neredeyse tüm sektörlerde her markanın önemsediği bir konu. Özel hissettirmek en önemli satış stratejilerinden biri. Güzellik sektöründe de bu konu önemli bir hal almaya başladı. Bir yandan kişiselleştirilebilir cihazlar üretilirken diğer yandan cilt bakım ürünleri yalnızca satın alan kişinin cildine mükemmel uyum sağlayabilecek bir hale getiriliyor. Anlayacağınız 2019’da güzellik ve bakım ürünleri yalnızca bize özel olacak.

7. Süper gıdalar


Cilt bakımı elbette yalnızca ürünlerle mümkün olmuyor. Bazı besinlerin cilt sağlığında oldukça etkili olduğu biliniyor. Örneğin Çin’in en önemsediği şeylerden biri kolajen. Kolajen açısından yüksek gıdalar yükselişe geçerken bu yıl Pinterest’te de yükselişte olan güvercin ağacını çok duyacağız.

Bir önceki yazımız olan Bu Sıra Dışı Çayı Tanıyınca Çok Şaşıracaksınız: Kombu Çayı başlıklı makalemizde kombu çayı, kombu çayı 2200 ve kombu çayı al hakkında bilgiler verilmektedir.

About Adminn

Check Also

Aloe vera bitkisinin 4 faydası ve uygulama yöntemleri

Aloe vera, vücut için tam bir mucize! Yaraları iyileştiriyor, cildi nemlendiriyor, hatta yanık için bile kullanılabiliyor. İşte Aloe Veralı cilt bakımı! Ciltteki tahriş azaltan, derideki yaralar üzerinde etkisi olan, uçuk tedavisinde kullanılabilen, vücut için doğal bir nemlendirici özelliği olan; kabızlık tedavisinden iltihap sorunlarına kadar, pek çok sağlık sorununa iyi gelen Aloe vera bitkisinin yararlarından hemen [...]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir