Pazartesi , Ağustos 19 2019
Home / Genel Bilgiler / Aloe vera bitkisinin 4 faydası ve uygulama yöntemleri

Aloe vera bitkisinin 4 faydası ve uygulama yöntemleri

Aloe vera, vücut için tam bir mucize! Yaraları iyileştiriyor, cildi nemlendiriyor, hatta yanık için bile kullanılabiliyor. İşte Aloe Veralı cilt bakımı!

Ciltteki tahriş azaltan, derideki yaralar üzerinde etkisi olan, uçuk tedavisinde kullanılabilen, vücut için doğal bir nemlendirici özelliği olan; kabızlık tedavisinden iltihap sorunlarına kadar, pek çok sağlık sorununa iyi gelen Aloe vera bitkisinin yararlarından hemen faydalanmak ister misiniz? O halde eve hemen bir Aloe vera alın. Çünkü size anlatacaklarımız var!

Aloe Vera bitkisinin 4 faydası ve uygulama yöntemleri

Botanik adı Aloe Barbadensisa olan Aloe vera bitkisi, vücut için tam bir mucize! Ciltteki yaraları iyileştiriyor, nemini artırıyor hatta yanık tedavisinde bile kullanılabiliyor. Cildiniz için en iyi doğal ilaçlardan biri olan Aloe vera bitkisini evinizde yetiştirmek istiyorsanız ise, bu hiç de zor değil.

Aloe vera ile cildiniz için yapabileceğiniz pratik ama etkili kürler!

Bağışıklık Güçlendiren Aloe Vera

1. Bağışıklık güçlendirmek için: Bağışıklık sisteminizi güçlendirmek için 1 adet aloe vera yaprağı, 1 bardak su ve 1 yemek kaşığı balı blander’da karıştırın veya çatalla ezin. Aloe vera yaprağının tüm sivri uçları gidene kadar yıkamayı unutmayın.

2. Saç sağlığınızı korumak ve daha çabuk uzamasını sağlamak için: Aloe Vera suyu, saçları güçlendirir, uzamaya yardımcı olur. Aynı zamanda ışıltısını artırır. Bunun için 1 adet Aloe vera yaprağı ve 1 yemek kaşığı badem yağı yeterli. Aloe vera yaprağını dikey olarak bölün ve ince şekilde kesin.  Elinize gelen jeli badem yağı ile karıştırın. Ardından saçlarınıza uygulayın. 20 dakika sonra ılık su ile yıkayın.

Aloe Vera

3. Cilt lekelerinin oluşmasını önlemek için: Cildi nemlendiren, esnekliğini artıran ve yaşlanma sürecini yavaşlatmaya yardımcı olan Aloe vera, aynı zamanda cilt lekelerinin oluşmasını önlüyor. Aloe vera losyonu için 100 gram Aloe vera suyu, 3 yemek kaşığı su ve 5 yemek kaşığı alkol yeterli. Tüm malzemeyi birbirlerini özümseyecek şekilde iyice karıştırın. Ardından yüzünüze ve boynunuza sürün. 10 dakika beklettikten sonra ılık su ile yıkayın ve son olarak da bir nemlendirici ile cilt bakımınızı tamamlayın.

Aloe Vera Jel

4. Güneş yanıklarını tedavi etmek için: Aloe vera, güneş yaralarının veya yanıklarının daha hızlı iyileşmesine yardımcı olur. Bunun için 1 Aloe vera bitkisi yaprağındaki jeji çıkarmanız ve etkilenen bölgenin üzerine sürmeniz yeterli.

Bir önceki yazımız olan Cilt lekesi tedavisini kışın yaptırın başlıklı makalemizde bahar cilt hastalıkları, cilt kış ve Cilt lekesi tedavisini kışın yaptırın hakkında bilgiler verilmektedir.

About Adminn

Check Also

Yüzde oluşan delik ve çukurlar nasıl geçer? Yüzde delik neden olur?

Sivilceli ciltlerin sık karşılaştığı problemlerden biri olan cilt delikleri zaman zaman can sıkıcı bir hal alabilir. Sizde cildinizde oluşan delikleri ve çukurları gidermek için farklı yöntemleri deneyebilirsiniz. Peki yüzde oluşan sivilce ve çukurlar nasıl giderilir? Hangi yöntemler cilt çukurlarını giderir? Haberimizin detaylarında sorularının yanıtını öğrenebilirsiniz. Yüzdeki delik ve çukurlar, tıpta gözenek olarak adlandırılıyor. Portakal kabuğu görünümünde [...]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir