Çarşamba , Mayıs 22 2019
Breaking News
Home / Genel Bilgiler / Bademcik Ameliyatı Yapılmalı Mı?
image003 - Bademcik Ameliyatı Yapılmalı Mı?

Bademcik Ameliyatı Yapılmalı Mı?

image001 2 300x169 - Bademcik Ameliyatı Yapılmalı Mı?

Bademcik ameliyatı yapılmalı mı? Sorusuna çok farklı cevaplar geliyor. Ancak bu cevaplar için ilk olarak kendimizi sorgulayıp, doğru cevabı kendimizin vermesi gerekiyor. Tabii ki bir hekime görünmek gerekiyor. Doğru kararı hekimde verecektir.

Bademcikler Neden Şişer?

Bademciklerin virüs veya bakterilerle beraber enfekte olmasından dolayı boyutları büyür ve şişmesi olarak tabir edilir. Boğaz ağrısı, ateş ve yutma güçlüğü gibi halsizlik ile kötü koku belirtilerinden şikayet edilir.

Bademcik ve Geniz Eti Ameliyatı

Eğer bademcik ve geniz eti operasyonu geçirecekseniz karar şu şekilde alınır.

  • Sık sık enfeksiyon geçirmek.
  • Bademciklerin yutkunmayı zorlaştırması.
  • Bademcik üzerinde yiyeceklerin birikerek kötü koku vermesi.
  • Geniz etinin solunum sorunu oluşturması
  • Geniz eti ve bademciklerin kulakta sıvı biriktirmesi ve işitme kaybı

 

Eğer bu tür şikayetleriniz varsa ve beraberinde geniz etinden dolayı solunum sorunu yaşıyorsanız sizlerde bademcik ameliyatı olabilirsiniz.

Ancak bilinmelidir ki, bademcikler böreğinizin sigortasıdır.

Bademcik ameliyatı için bir doktora gittiğiniz de doktor alınması şart değil ama rahatsız oluyorsanız alalım diyorsa, ilaç tedavisini tercih etmeniz daha mantıklı olacaktır. Ancak doktorların bademcik ve geniz eti alımının gerektiğini belirtmesi üzerine operasyon geçirmeniz doğru bir karar olacaktır.

Bademcik ameliyatları artık 15- 30 dakika arası sürmekte ve ameliyat sonrası 3-5 gün kadar yutkunma sırasında zorluk yaşarsınız. Halk arasında ağrı olarak bilinen bu durum 2. Günden sonra daha fazla hafifler ve erken iyileşme gözlemlenir.

Bir önceki yazımız olan Karanfil Diş Ağrısına İyi Gelmiyor Aksine Zarar Veriyor! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

pinit fg en rect red 28 - Bademcik Ameliyatı Yapılmalı Mı?

About Adminn

Check Also

aloe vera canlandirici etki aloe vera faydalari 1 310x165 - Aloe vera bitkisinin 4 faydası ve uygulama yöntemleri

Aloe vera bitkisinin 4 faydası ve uygulama yöntemleri

Aloe vera, vücut için tam bir mucize! Yaraları iyileştiriyor, cildi nemlendiriyor, hatta yanık için bile kullanılabiliyor. İşte Aloe Veralı cilt bakımı! Ciltteki tahriş azaltan, derideki yaralar üzerinde etkisi olan, uçuk tedavisinde kullanılabilen, vücut için doğal bir nemlendirici özelliği olan; kabızlık tedavisinden iltihap sorunlarına kadar, pek çok sağlık sorununa iyi gelen Aloe vera bitkisinin yararlarından hemen [...]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir