Pazartesi , Mart 18 2019
Home / Genel Bilgiler / Bademcik Ameliyatı Yapılmalı Mı?
image003 - Bademcik Ameliyatı Yapılmalı Mı?

Bademcik Ameliyatı Yapılmalı Mı?

image001 2 300x169 - Bademcik Ameliyatı Yapılmalı Mı?

Bademcik ameliyatı yapılmalı mı? Sorusuna çok farklı cevaplar geliyor. Ancak bu cevaplar için ilk olarak kendimizi sorgulayıp, doğru cevabı kendimizin vermesi gerekiyor. Tabii ki bir hekime görünmek gerekiyor. Doğru kararı hekimde verecektir.

Bademcikler Neden Şişer?

Bademciklerin virüs veya bakterilerle beraber enfekte olmasından dolayı boyutları büyür ve şişmesi olarak tabir edilir. Boğaz ağrısı, ateş ve yutma güçlüğü gibi halsizlik ile kötü koku belirtilerinden şikayet edilir.

Bademcik ve Geniz Eti Ameliyatı

Eğer bademcik ve geniz eti operasyonu geçirecekseniz karar şu şekilde alınır.

  • Sık sık enfeksiyon geçirmek.
  • Bademciklerin yutkunmayı zorlaştırması.
  • Bademcik üzerinde yiyeceklerin birikerek kötü koku vermesi.
  • Geniz etinin solunum sorunu oluşturması
  • Geniz eti ve bademciklerin kulakta sıvı biriktirmesi ve işitme kaybı

 

Eğer bu tür şikayetleriniz varsa ve beraberinde geniz etinden dolayı solunum sorunu yaşıyorsanız sizlerde bademcik ameliyatı olabilirsiniz.

Ancak bilinmelidir ki, bademcikler böreğinizin sigortasıdır.

Bademcik ameliyatı için bir doktora gittiğiniz de doktor alınması şart değil ama rahatsız oluyorsanız alalım diyorsa, ilaç tedavisini tercih etmeniz daha mantıklı olacaktır. Ancak doktorların bademcik ve geniz eti alımının gerektiğini belirtmesi üzerine operasyon geçirmeniz doğru bir karar olacaktır.

Bademcik ameliyatları artık 15- 30 dakika arası sürmekte ve ameliyat sonrası 3-5 gün kadar yutkunma sırasında zorluk yaşarsınız. Halk arasında ağrı olarak bilinen bu durum 2. Günden sonra daha fazla hafifler ve erken iyileşme gözlemlenir.

Bir önceki yazımız olan Karanfil Diş Ağrısına İyi Gelmiyor Aksine Zarar Veriyor! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

pinit fg en rect red 28 - Bademcik Ameliyatı Yapılmalı Mı?

About Adminn

Check Also

ishalden korumanin 7 yolu 1 310x165 - Yaz ishalinden koruyan 7 öneri

Yaz ishalinden koruyan 7 öneri

Özellikle yaz mevsiminde artış gösteren ishal çocukların sık karşılaştıkları sağlık sorunlarından biri. Yaz ishalinden korunmanın 7 yolu Pudra.com'da. Özellikle yaz mevsiminde artış gösteren ishal çocukların sık karşılaştıkları sağlık sorunlarından biri. En sık 5 yaşın altında görülen ishal, 2 yaşından küçük çocuklarda böbrek yetmezliği ve şok gibi çok ciddi sonuçlara neden olabiliyor. Çok daha kötüsü sıvı [...]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir