Çarşamba , Mayıs 22 2019
Breaking News
Home / Genel Bilgiler / Depresyona Yönelik Terapi Yolları
image008 507x330 - Depresyona Yönelik Terapi Yolları

Depresyona Yönelik Terapi Yolları

image001 6 300x200 - Depresyona Yönelik Terapi Yolları

Depresyona Yönelik Terapi Yolları

Depresyon günümüzün en önemli hastalık sorunlarından biridir, durum daha da ilerlediğinde mutlaka bir psikiyatriye danışılması gerekilir. Fakat kendinizi o düzeyde hissetmiyorsanız, doğal ve bitkisel maddeler tedaviye büyük bir yardımda bulunabilir.

Depresyon, düşünce, davranış ve duygularımızı etkiler. Tedavi sürecine girilmediği durumda aylarca bazen de yıllar boyunca sürebilir. Bu durumun ilerlemesi halinde ciddi bir durum haline gelip, uzmandan yardım alınılması gerekebilir.

Hafif depresyon yaşam tarzımızı dengede tutmak ve artı bir şekilde enerji veren uygulayımı kontrol altına alınabilir ve bitkisel yollarla tedavi sürecine gidilebilir.

Spor, egzersiz, yoga gibi rahatlatıcı bedensel faaliyetleri günümüze dâhil etmek çok önemli bir durumdur. Bunların dışında sarı kantaron bilimsel olarak kabul edilen en kazançlı antidepresanlardan biri olarak bilinir.

Renklerle Terapi Yöntemi

Lacivert, mor, altın sarısı ve beyaz renkler kendimizi daha da iyi hissetmemize yardımcı olan renklerdir.

Noktalar ve Masajla Tedavi Yöntemi

 

image005 1 - Depresyona Yönelik Terapi Yollarıimage004 3 - Depresyona Yönelik Terapi Yollarıimage003 5 - Depresyona Yönelik Terapi Yolları

1 Kaş üzeri kavislerinin ovuşturulması
2 Gözlerin etrafını ovma
3 Ying-Tan bölgesinde çizgisel ovma

 

Resimler sayesinde gösterilen masajlarda, beyne giden kan akımı kuvvetleri ve gözler daha da güç alır. Psikolojik bozukluk olan durumu tamamen yumuşatıp depresyonu oluşturan etmenleri ortadan yok eder. Resimde gösterilen hareketler, öncelikli olarak fazla bastırmadan yapılmalı, daha sonra da gittikçe kuvvetlendirilmelidir.

Aromaterapi Yöntemi

Taş, renk ve kokularla gerçekleşen bu tedavi yöntemi, depresyon ve ruhsal bozuklukların tedavisini taşlar sayesinde, renklerle ve kokularla da destek vererek sakinleştirir ve depresyona da oldukça faydası olan bir yöntemdir. İşte faydalı olan bazı taşlar;

image006 1 300x300 - Depresyona Yönelik Terapi Yolları

Ametist Taşı: Bedende oluşan fazla elektrik yükünü çekerek beyin gücünü yüceltir. Aynı zamanda yatıştırıcı etkisi vardır ve enerjisi huzur verir.

image008 300x214 - Depresyona Yönelik Terapi Yolları

Kehribar Taşı: Özellikle soyu tükenmiş çam ağacından oluşan reçinenin fosilleşmiş olarak bulunan hâlidir. Çok yumuşak ve çok hafif bir yapıya sahiptir.

image010 - Depresyona Yönelik Terapi Yolları

Aventurin Taşı: Kuvarsın yeşil, turuncu ve mavi tonlarında bulunan bir türü olarak bilinir. Kristal taşı köşelidir ve aynı zamanda strese karşı kullanılması tavsiye edilir. Strese kaşı etkisi vardır ve başka bir özelliği de duygusal bakımdan dengede tutar.

 

Bir önceki yazımız olan İncirin Faydaları Neler? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

pinit fg en rect red 28 - Depresyona Yönelik Terapi Yolları

About Adminn

Check Also

lokosit esteraz testi nedir hangi durumlarda lokosit esteraz testi pozitif cikar 1556803601 7264 18 310x165 - Lökosit Esteraz testi nedir? Hangi durumlarda Lökosit Esteraz testi pozitif çıkar?

Lökosit Esteraz testi nedir? Hangi durumlarda Lökosit Esteraz testi pozitif çıkar?

Genellikle böbrek ağrıları şikayetleri sırasında uzman doktorun istediği lökosit esteraz testi ne olduğunu biliyor musunuz? Peki hangi durumlarda Lökosit Esteraz pozitif çıkar? Sizler için en çok yapılan testlerden biri olan lökosit esteraz hakkında merak edilenleri araştırdık. Haberin detayında lökosit esteraze dair her şeyi bulabilirsiniz. Beyaz kan hücrelerinin ürettiği lökositler, bağışıklık sisteminin zararlı hücrelere karşı harekete [...]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir