Pazartesi , Eylül 16 2019
Home / Genel Bilgiler / Depresyona Yönelik Terapi Yolları

Depresyona Yönelik Terapi Yolları

Depresyona Yönelik Terapi Yolları

Depresyon günümüzün en önemli hastalık sorunlarından biridir, durum daha da ilerlediğinde mutlaka bir psikiyatriye danışılması gerekilir. Fakat kendinizi o düzeyde hissetmiyorsanız, doğal ve bitkisel maddeler tedaviye büyük bir yardımda bulunabilir.

Depresyon, düşünce, davranış ve duygularımızı etkiler. Tedavi sürecine girilmediği durumda aylarca bazen de yıllar boyunca sürebilir. Bu durumun ilerlemesi halinde ciddi bir durum haline gelip, uzmandan yardım alınılması gerekebilir.

Hafif depresyon yaşam tarzımızı dengede tutmak ve artı bir şekilde enerji veren uygulayımı kontrol altına alınabilir ve bitkisel yollarla tedavi sürecine gidilebilir.

Spor, egzersiz, yoga gibi rahatlatıcı bedensel faaliyetleri günümüze dâhil etmek çok önemli bir durumdur. Bunların dışında sarı kantaron bilimsel olarak kabul edilen en kazançlı antidepresanlardan biri olarak bilinir.

Renklerle Terapi Yöntemi

Lacivert, mor, altın sarısı ve beyaz renkler kendimizi daha da iyi hissetmemize yardımcı olan renklerdir.

Noktalar ve Masajla Tedavi Yöntemi

 

1 Kaş üzeri kavislerinin ovuşturulması
2 Gözlerin etrafını ovma
3 Ying-Tan bölgesinde çizgisel ovma

 

Resimler sayesinde gösterilen masajlarda, beyne giden kan akımı kuvvetleri ve gözler daha da güç alır. Psikolojik bozukluk olan durumu tamamen yumuşatıp depresyonu oluşturan etmenleri ortadan yok eder. Resimde gösterilen hareketler, öncelikli olarak fazla bastırmadan yapılmalı, daha sonra da gittikçe kuvvetlendirilmelidir.

Aromaterapi Yöntemi

Taş, renk ve kokularla gerçekleşen bu tedavi yöntemi, depresyon ve ruhsal bozuklukların tedavisini taşlar sayesinde, renklerle ve kokularla da destek vererek sakinleştirir ve depresyona da oldukça faydası olan bir yöntemdir. İşte faydalı olan bazı taşlar;

Ametist Taşı: Bedende oluşan fazla elektrik yükünü çekerek beyin gücünü yüceltir. Aynı zamanda yatıştırıcı etkisi vardır ve enerjisi huzur verir.

Kehribar Taşı: Özellikle soyu tükenmiş çam ağacından oluşan reçinenin fosilleşmiş olarak bulunan hâlidir. Çok yumuşak ve çok hafif bir yapıya sahiptir.

Aventurin Taşı: Kuvarsın yeşil, turuncu ve mavi tonlarında bulunan bir türü olarak bilinir. Kristal taşı köşelidir ve aynı zamanda strese karşı kullanılması tavsiye edilir. Strese kaşı etkisi vardır ve başka bir özelliği de duygusal bakımdan dengede tutar.

 

Bir önceki yazımız olan İncirin Faydaları Neler? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

About Adminn

Check Also

Kulak kristali neden oynar? Kulak kristalinin oynamasının belirtileri…

Erkeklere oranla kadınlarda daha fazla görülen kulak kristali hastalığının ne olduğunu biliyor musunuz? Peki kulak kristali oynaması nedir? Kulak kristali oynaması belirtileri neler? Kulak kristali oynamasına neden olan faktörler nelerdir? Baş ağrısı, ani kulak çınlaması gibi belirtilerle kendini gösteren kulak kristali oynaması hakkında merak edilen her şeyi sizler için derledik. Haberin detayında kulak kristaline dair [...]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir