Pazartesi , Mart 18 2019
Home / Genel Bilgiler / Diş sararmasına evde doğal tedavi nasıl uygulanır?
image001 7 640x330 - Diş sararmasına evde doğal tedavi nasıl uygulanır?

Diş sararmasına evde doğal tedavi nasıl uygulanır?

Diş sararmasına evde doğal tedavi nasıl uygulanır?

image001 7 300x160 - Diş sararmasına evde doğal tedavi nasıl uygulanır?

Diş sararması sizlerin de bildiği gibi çok rahatsız edici bir durum. Küçük yaştan gelen bu sorun ilerleyen yaşlarda daha fazla rahatsız etmekle beraber, kişinin günlük yaşantısını çok fazla etkilemekte. Peki bu diş sararmasına evde uygulayabileceğimiz bir yöntem var mı?

Diş sararması nedenleri

image003 6 300x168 - Diş sararmasına evde doğal tedavi nasıl uygulanır?

Diş sararması nedenleri arasında ilk sorun kemik yapısı rengi ve çevresel etmenler diyebiliriz. Bazen diş beyazlatmaya bile gidildiğinde çok fark olmadığını görüyoruz. Bunun sebebi ise kemik rengi olduğunu belirtelim. Kemik rengi çok sarıysa eğer bir iki ton dışında beyazlatmak pek mümkün değil. Bir diğer nedenler ise ilk olarak sigara ve tütün kullanımı diyebiliriz. Bunların yanı sıra aşırı kahve ve çay tüketimi de diş sararmasına neden olurken, yemek artıklarının birikmesine diş üzerinde katman oluşturarak renk tonunu ağırlaştırır.

Evde diş beyazlatma nasıl yapılır?

Eğer sizlerde evinizde dişlerinizi beyazlatmak istiyorsanız, ilk yapmanız gereken düzenli olarak diş fırçalamak. Mutlaka sabah uyandığınızda ve akşam uyumadan önce dişlerinizi fırçalayın. Dişinizi düzenli fırçalıyorsanız eğer hadi gelin doğal yöntemi uygulayalım.

  • Bir adet çay tabağı
  • Taze limon suyu( yeni sıkılmış)
  • Karbonat

Limon suyu ile karbonatı karıştırın ve bu karışımı diş fırçanıza bandırarak dişlerinize uygulayın. Günde 1-2 sefer bu karışımı 1 hafta boyunca uygulayın ve dişlerinizin 1 ile 3 ton daha beyazladığını göreceksiniz.

Ayrıca evde mavi ışık uygulamasını denemenizi tavsiye ederim. Özel jell olan bu karışımlar dişinizi beyazlatmaya yardımcı olurken, orijinal ürün aldığınıza dikkat edin.

Bir önceki yazımız olan Depresyona Yönelik Terapi Yolları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

pinit fg en rect red 28 - Diş sararmasına evde doğal tedavi nasıl uygulanır?

About Adminn

Check Also

guzellik dunyasinda yeni trend hollywood yanagi 01 bichectomy 1 310x165 - Yaşlanmaya ameliyatsız yüz germe teknikleri ile meydan okuyun

Yaşlanmaya ameliyatsız yüz germe teknikleri ile meydan okuyun

Yaşlanma etkileri özellikle yüz bölgesinde görülmeye başlıyor. Neyse ki ameliyatsız iple yüz germe sayesinde yüzdeki sarkma ve kırışıklıkların çözümü var! Genç kalmak ve daha genç bir görünmek şüphesiz ki herkesin ortak hayalidir. Son yıllarda ameliyatsız iple yüz germe yöntemi bu hayale kavuşmanın kolay yollarından biridir.İple ameliyatsız yüz gençleştirme sonuçları oldukça tatmin edici ve tekrarlanabilirliği mümkün olan bir tedavidir. [...]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir