Pazartesi , Eylül 16 2019
Home / Genel Bilgiler / Diş sararmasına evde doğal tedavi nasıl uygulanır?

Diş sararmasına evde doğal tedavi nasıl uygulanır?

Diş sararmasına evde doğal tedavi nasıl uygulanır?

Diş sararması sizlerin de bildiği gibi çok rahatsız edici bir durum. Küçük yaştan gelen bu sorun ilerleyen yaşlarda daha fazla rahatsız etmekle beraber, kişinin günlük yaşantısını çok fazla etkilemekte. Peki bu diş sararmasına evde uygulayabileceğimiz bir yöntem var mı?

Diş sararması nedenleri

Diş sararması nedenleri arasında ilk sorun kemik yapısı rengi ve çevresel etmenler diyebiliriz. Bazen diş beyazlatmaya bile gidildiğinde çok fark olmadığını görüyoruz. Bunun sebebi ise kemik rengi olduğunu belirtelim. Kemik rengi çok sarıysa eğer bir iki ton dışında beyazlatmak pek mümkün değil. Bir diğer nedenler ise ilk olarak sigara ve tütün kullanımı diyebiliriz. Bunların yanı sıra aşırı kahve ve çay tüketimi de diş sararmasına neden olurken, yemek artıklarının birikmesine diş üzerinde katman oluşturarak renk tonunu ağırlaştırır.

Evde diş beyazlatma nasıl yapılır?

Eğer sizlerde evinizde dişlerinizi beyazlatmak istiyorsanız, ilk yapmanız gereken düzenli olarak diş fırçalamak. Mutlaka sabah uyandığınızda ve akşam uyumadan önce dişlerinizi fırçalayın. Dişinizi düzenli fırçalıyorsanız eğer hadi gelin doğal yöntemi uygulayalım.

  • Bir adet çay tabağı
  • Taze limon suyu( yeni sıkılmış)
  • Karbonat

Limon suyu ile karbonatı karıştırın ve bu karışımı diş fırçanıza bandırarak dişlerinize uygulayın. Günde 1-2 sefer bu karışımı 1 hafta boyunca uygulayın ve dişlerinizin 1 ile 3 ton daha beyazladığını göreceksiniz.

Ayrıca evde mavi ışık uygulamasını denemenizi tavsiye ederim. Özel jell olan bu karışımlar dişinizi beyazlatmaya yardımcı olurken, orijinal ürün aldığınıza dikkat edin.

Bir önceki yazımız olan Depresyona Yönelik Terapi Yolları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

About Adminn

Check Also

Kulak kristali neden oynar? Kulak kristalinin oynamasının belirtileri…

Erkeklere oranla kadınlarda daha fazla görülen kulak kristali hastalığının ne olduğunu biliyor musunuz? Peki kulak kristali oynaması nedir? Kulak kristali oynaması belirtileri neler? Kulak kristali oynamasına neden olan faktörler nelerdir? Baş ağrısı, ani kulak çınlaması gibi belirtilerle kendini gösteren kulak kristali oynaması hakkında merak edilen her şeyi sizler için derledik. Haberin detayında kulak kristaline dair [...]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir