Salı , Temmuz 16 2019
Home / Genel Bilgiler / Dünya Sağlık Örgütü 2019 yılında sağlığı etkileyecek tehlikeleri sıraladı

Dünya Sağlık Örgütü 2019 yılında sağlığı etkileyecek tehlikeleri sıraladı

Dünya Sağlık Örgütü 2019 yılında sağlığı etkileyecek tehlikeleri sıraladı

Dünya Sağlık Örgütü 2019 yılında sağlığı etkileyecek tehlikeleri sıraladı

2019 yılında insanların en çok hangi durumlardan dolayı hastalanacaklarını Dünya Sağlık Örgütü listeledi. Listeyi kamuoyu ile paylaşan Örgüt, küresel anlamda insan sağlığını tehdit eden durumlar arasında hava kirliliği ve aşı olmama var. Ayrıca Sağlık Örgütü bu listeleri açıkladıktan sonra 5 yıllık koruma planı ve önerisi de sundu.

2019 yılı sağlık raporu açıklandı. Dünya Sağlık Örgütü’nün açıkladığı raporda 1.6 milyardan fazla insan, kuraklık, açlık ve savaşın baş gösterdiği yerlerde yaşam mücadelesi verdiğini ve bu insanlara temel gereksinimler yeterli zamanda ulaşamadığını belirtti.

Ayrıca raporda bu yıldan itibaren bulaşıcı hastalıkların ve ilaçlara karşı dayanıklı virüslerin yaygın olabileceğini bunlara bağlıda kalp ve akciğer hastalıklarının artacağını açıkladı. 2030 yılında başlayıp 2050 yılına kadar ise yetersiz beslenme, ishal, sıtma aşırı sıcaklığa bağlı her yıl 250 bin kişinin öleceğini öne sürdü. Dünya Sağlık Örgütü aynı zamanda her sene giderek kanser, diyabet ve kalp rahatsızlıklarına yakalanma oranının artacağını vurguladı.

İŞTE DÜNYA SAĞLIK ÖRGÜTÜ’NÜN 2019 YILINDA SAĞLIĞI ETKİLEYECEK TEHLİKELER

– Aşı olmaya karşı direnç

– Küresel grip salgınları

– Hava kirliliğine bağlı gelişen küresel ısınma

– Sağlıklı ortamlardan mahrum kalmak

– Mikroplara karşı bağışıklığın zayıflaması

– Düzensiz ve yetersiz beslenme

– Ebola ve diğer ölümcül hastalıkların artması

– Eklem ağrılarına ve şiddetli ateşlenmeye neden olan Dang hastalığı

– Aids virüsü

 

Bir önceki yazımız olan Bu Sıra Dışı Çayı Tanıyınca Çok Şaşıracaksınız: Kombu Çayı başlıklı makalemizde kombu çayı, kombu çayı 2200 ve kombu çayı al hakkında bilgiler verilmektedir.

About Adminn

Check Also

Yaz geldi, ‘Melanom’ riskine dikkat!

  Yaz mevsimine girdiğimiz bu günlerde uzmanlar, güneş ışınlarının zararlı etkilerine doğrudan maruz kalmanın, en agresif cilt kanseri olarak tanımlanan “melanom” riskini artırdığına dikkat çekiyor. Melanomu erken evrede yakalamanın tedavide çok önemli olduğunu belirten Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Onkoloji Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Burçak Karaca, konuyla ilgili önerilerde bulundu. Risk taşıyanların, vücuttaki [...]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir