Salı , Ekim 22 2019
Home / Diyet / En çok zayıflatan çorba çeşitleri

En çok zayıflatan çorba çeşitleri

En çok zayıflatan çorba çeşitleri

En çok zayıflatan çorba çeşitleri

Diyet listelerine eklediğinizde kilo vermenizi kolaylaştıracak zayıflatıcı çorba önerilerini sizler için derledik. Peki yemeye çorba ile başlamanın kilo vermedeki etkisi nedir? Hangi çorbayı içmek zayıflatır? Kilo vermeye yardımcı olan çorba tavsiyeleri…

Yemeğe çorba ile başlamak iştah keseceğinden dolayı özellikle de öğle ve akşam yemeklerinden önce muhakkak tüketilmelidir. Hem kabızlığı önlemek adına sıvı bir şeyler tüketerek sağlığınızı koruyabilir hem de çok yeme isteğinizin önüne geçebilirsiniz. Diyette ya da diyetsiz mutlaka uzmanlar tarafından içilmesi önerilen çorba çeşitlerinde isteğe göre yoğurt ilave edebilir, ancak kesinlikle beyaz undan uzak durmalısınız. Diyet yaparken kilo vermenizi kolaylaştıracak çorbalar ise şöyle…

MERCİMEK ÇORBASI

mercimek çorbası

Protein ve lif bakımından zengin olan mercimek, besin değeri yüksek olan kuru baklagillerdendir. Kalp ve damar rahatsızlıklarına, bitkinliği gidermede, bağışıklık sistemini güçlendirmede ve çıkan tansiyonu düşürmede oldukça etkilidir.

YOĞURT VE YAYLA ÇORBASI

Yoğurtla yapıldığı için ekstra faydası olan bu çorba çeşitleri zengin bir kalsiyum ve protein kaynağıdır. Yüksek kolesterole karşı etkilidir. Mayhoş tadı ve lezzetiyle gönüllerde taht kuran enfes lezzetlerden biridir.

SEBZE ÇORBASI

sebze çorbası

Vitamin ve mineral bakımından zengin olan bol miktardaki yararlı sebzeler, kalp krizine karşı koruyucudur ve kabızlığı önler. Sizde sebzeleri bir araya getirerek lezzetli mi lezzetli bir çorba ile karnınızı doyurabilirsiniz.

BROKOLİ ÇORBASI

brokoli çorbası

Sağlık açısından çok faydalı olan brokoliyi çiğ olarak tüketmenin haricinde çorbalarınızda kullanabilirsiniz. Lif oranı fazla olan brokoli, içerisindeki flavonoidler sayesinde bağışıklık sistemini güçlendirir. Ayrıca kanser gibi ciddi rahatsızlıklara karşı da koruyucudur.

TARHANA ÇORBASI

tarhana çorbası

Kış hastalıklarının şifalı çorbası haline gelerek ev tarhanasından yapılan nefis bir tarhana çorbası bağırsak florasını düzenler. Sindirimi kolaylaştırır ve hazımsızlığa karşı iyi gelir. Üzerine bol miktarda atacağınız baharat zayıflamanıza yardımcı olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Zayıflamak için uyanır uyanmaz ne yenmeli? başlıklı makalemizde Zayıflamak, zayıflamak ekşi ve zayıflamak için hakkında bilgiler verilmektedir.

About Adminn

Check Also

Çörek otu ile zayıflama yöntemi

  Çörek otu ile zayıflama yöntemi 03 Temmuz 2019, 10:43 Binbir derdin devası olan çörek otunu doğru tükettiğiniz takdirde kilo vermedeki inanılmaz faydalarını sizde net bir şekilde görebilirsiniz. Yoğurtla ya da sütle tüketildiğinde etkisini çok çabuk bir şekilde görebileceğiniz çörek otunu nasıl tüketmeniz gerektiğini sizler için derledik. Peki çörek otu gerçekten zayıflatır mı? Çörek otunun [...]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir