Salı , Haziran 18 2019
Breaking News
Home / Diyet / En etkili göbek eritme hareketleri

En etkili göbek eritme hareketleri

En etkili göbek eritme hareketleri

Spor salonuna gidecek zamanınız yoksa evinizde aletsiz bir şekilde uygulayabileceğiniz en verimli hareketleri sizler için resimleriyle derledik. Peki göbek eriten harekeletler neler? Evde göbek eritmek için ne yapılmalı? Göbek için hangi egzersizler yapılmalı?

Giydiğiniz kıyafetlerde çirkin bir görünüme sebep olan göbek bölgesindeki yağlardan kurtulmak için evde kendi kendinize uygulayabileceğiniz egzersiz hareketleri elbette mevcut. Sizde ince ve şekilli bir vücuda sahip olmak istiyorsanız, bunun iki yolu var. İlki Sağlıklı ve kaliteli beslenme, ikincisi de her gün aksatılmadan düzenli bir şekilde yapılan egzersiz hareketleridir. Sağlıklı kilo vermenin en ideal yolu bu iki yolu uygulamaktan geçer. Ancak, ”Yemek yemeyi çok seviyorum” ya da ”kendimi yemek yeme konusunda kısıtlayamıyorum” diyorsanız biraz zor da olsa bunu düzenli egzersiz hareketleri ile başarmanız mümkün! Bizde evde uygulayabileceğiniz en etkili göbek yağı eritme hareketlerini inceledik. İşte göbek eriten en etkili hareketler ve yapılışları…

3vwA7 1541583233 5049 - En etkili göbek eritme hareketleri

İşte düzenli uyguladığınız takdirde işe yarayan resimli göbek eritme hareketleri…

2EyBR 1541580281 3882 - En etkili göbek eritme hareketleri

İLK HAREKET: ESNEME

Göbek eritmeye ilk olarak esneme hareketleriyle başlayın. Düz bir zeminde oturup bacaklarınızı iki yana açın ve ilk sol bacağınıza kapanın sonra  sağ bacağına. Kapanırken mümkün olduğunca çok eğilmeye çalışın. İki tarafa da 10’ar kere kapandıktan sonra, bacaklarınızı aynı anda tutup öne doğru kapanın ve kalkın. (10 defa)

k8Qq6 1541580555 4673 - En etkili göbek eritme hareketleri

İKİNCİ HAREKET: PLANK

Her ne kadar fotoğrafta kolay bir hareketmiş gibi görünse de etkili ve zor bir harekettir. Fotoğraftaki gibi durduktan sonra ilk denemenizde muhtemelen en çok 30 saniye kadar dayanabileceksiniz. Bu nedenle kendinizi çok sıkmadan 30 sn’lik 3 bölüm yapın. Aralarda 15 saniye dinlenin. İlerleyen zamanlarda bu süreyi 1 dakikaya kadar çıkarın.

44re8 1541580884 6238 - En etkili göbek eritme hareketleri

ÜÇÜNCÜ HAREKET: YARIM ŞINAV

Kol ve göbek kaslarını harekete geçiren şınavı, başlangıçtaki kişiler yarım olarak yapabilir. Normal şınavdan tek farkı duruşun dizler üzerinde olması. Fotoğraftaki gibi durduktan sonra 15’er 3 bölüm yapın.

9XEL1 1541581215 2864 - En etkili göbek eritme hareketleri

DÖRDÜNCÜ HAREKET: KARIN KALDIRMA

Yere yatıp bacaklarınızı kırın ve ayaklarınızı tam olarak yere değdirin. Kollarınızı da ellerinizin yere değeceği gibi uzatın. Ardından kalçayı havaya dikip 15 saniye bekleyin. İndirip hareketi tekrarlayın. (15 defa)

Bir önceki yazımız olan Acele 2 beden zayıflatan örnek diyet listesi başlıklı makalemizde diyet örnek iftar menüsü, diyet örnek kahvaltı ve örnek diyet hakkında bilgiler verilmektedir.

pinit fg en rect red 28 - En etkili göbek eritme hareketleri

About Adminn

Check Also

kilo aldirmayan ramazan pidesi evde nasil yapilir az kalorili pide tarifi 1556709684 5075 19 310x165 - Kilo aldırmayan Ramazan pidesi evde nasıl yapılır? Az kalorili pide tarifi

Kilo aldırmayan Ramazan pidesi evde nasıl yapılır? Az kalorili pide tarifi

Ramazan sofralarında yemeye doyamadığımız ve enfes lezzetiyle sofraların olmazsa olmazı haline gelen Ramazan pidesi, kalori değeri yüksek olduğundan kilo aldırmaya elverişlidir. Ancak üzülmeyin oruçluyken aklınıza geldiğinde ve iftarda nefsinizi zorlamadan gönül rahatlığıyla yiyebileceğiniz diyete uygun Ramazan pidesi tarifini sizler için derledik. Evde Ramazan pidesi nasıl yapılır? Diyete uygun Ramazan pidesi yapımı nedir? Ramazan pidesi çeşidine [...]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir