Pazartesi , Eylül 16 2019
Home / Genel Bilgiler / İncirin Faydaları Neler?

İncirin Faydaları Neler?

İncirin Faydaları Neler?

İncir, içerisinde yüksek oranda lif bulunduran bir besin olarak bilinir. Lifli olan içeriği ile, ilk olarak kabızlık sorunu ile birçok sindirim sorununa iyi gelir.

İncirin faydaları, yalnızca sindirim ile sınırlı olmayıp; insan vücudunda güçlü kemiklerin olması için şart olan kalsiyum, Magnezyum ve K vitamini açısından özellikleri kemiklerinizi çok besleyen bir gıdadır.

Özellikle bir meyvenin bu kadar çok faydası olmasının yanı sıra kalorisinin de düşük olması çok dikkat çekiyor. Örnek vermek gerekirse 1 incir ortalama 40-45 kaloriye denk geliyor. Bu bakımdan diyet yapacak kişilerin listesinde mutlaka olması gereken bir meyve olduğunu hatırlatalım.

İNCİRİN GENEL FAYDALARI

  • İncir içermiş olduğu yüksek oranlara sahip protein, mineral ve vitaminler sayesinde hücrelerinizi yeniler.
  • 100 gram kuru incir ile günlük kalsiyumun %17’si demir ve magnezyumun %30’u fosforun yüzde 20’si B1 vitaminin yüzde 5’i B2 vitaminin ise 4’ü alınmış oluyor.
  • Tüm meyvelere göre en yüksek lif özelliği ile hemoroid basur hastalığına iyi gelir.
  • Bedene giren kolesterolün kana karışmadan atılmasına destek verir.
  • Sindirim kolaylaştırırken, bakterilere karşı sizleri korur.

Ayrıca belirtelim, “İNCİR BADEMLE YENİLDİĞİNDE SİNİR SİSTEMİNİ YATIŞTIRIR.” Bu bakımdan incirin ne kadar faydalı olduğunu bir kez daha anlamış olduk. İncirin daha birçok faydası var ve saymakla bitmeyecek ama en önemli faydasının ise kabızlığa çok hızlı etki ettiğini söyleyelim.

 

Bir önceki yazımız olan Boyun Ağrıları için Önemli İpuçları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

About Adminn

Check Also

Menisküs yırtığı neden olur? Menisküs yırtıklarının belirtileri nelerdir?

Menisküs dizde bulunan ve birbirine uygun olmayan yapıları birleştirir. Peki menisküs yırtığı neden olur? Menisküs yırtıklarının belirtileri nelerdir? Yürümeyi zorlaştıran ve şiddetli ağrıları beraberinde getiren menisküs genellikle yaşlı ve sporcularda yırtılır. Sizler için ciddi sonuçlar doğuran menisküs hakkında merak edilenleri araştırdık. Haberin detayında menisküse ait her şeyi bulabilirsiniz. Diz eklemi uyluk, bacak ve diz kapağından [...]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir