Pazartesi , Ağustos 19 2019
Home / Genel Bilgiler / Kabak çekirdeği yağının cilde faydaları nelerdir? Kabak çekirdeği maskesi

Kabak çekirdeği yağının cilde faydaları nelerdir? Kabak çekirdeği maskesi

Kabak çekirdeği yağının cilde faydaları nelerdir? Kabak çekirdeği maskesi

Akşamları çayın yanında severek tükettiğiniz kabak çekirdeğinin vücut sağlığına birçok faydası bulunuyor. Kendine özgü bir lezzete sahip kabak çekirdeği, dört mevsim boyunca her yaş grubundaki kişilerin sıklıkla tükettiği kuru yemiş çeşidi olan kabak çekirdeğinden elde edilen yağın güzellik alanında kullanıldığını biliyor muydunuz? Kabak çekirdeği yağının cilde faydalarına dair tüm merak edilen haberimizde bulabilirsiniz.

Türkiye’nin bir çok bölgesinde yetişen bir bitki olması sebebi ile her mevsim bolca tükettiğimiz kabak çekirdeği yalnızca kuruyemiş olarak değil, zengin içeriği ile hem saç hem de cilt bakımında birden çok yararlar sunmaktadır. Tercihe göre kabuklu ya da kabuksuz olarak tüketilebilen kabak çekirdeklerinden elde edilen yağlar son yıllarda güzellik alanında kullanıldığı açıklandı. Özellikle bakım kremlerinin içerisinde mutlaka bulundurulan kabak çekirdeği yağı, zengin içeriği ve vitaminler sayesinde cildinize başka bir krem uygulamak durumunda kalmayacaksınız. Peki kabak çekirdeği yağının cilde bilinmeyen faydaları nelerdir?

Kabak çekirdeğinin içi

İŞTE KABAK ÇEKİRDEĞİNİ YAĞININ CİLDE FAYDALARI

Kabak çekirdeği yağında bulunan zengin E vitamini sayesinde saç ve kirpikleri güçlendirerek, yeni saç oluşumunu sağlar.

Cilt lekeleriyle adeta savaşan ve cildin kendini yenilemesine karşı önemli etkiler gösteren kabak çekirdeği yağı, hücre zarlarının yıpranmasını okside olup bozulmasını engeller.

Cildinizde çıkan iltihaplı sivilceleri yok eden kabak çekirdeği yağı, cildi kusursuzlaştırır.

Kabak çekirdeği yağı hücrenin sağlıklı ve genç kalmasına yardımcı olarak kırışıkların oluşmasını da geciktirir.

Cilt dokularının esnekliğini sağlayan kabak çekirdeği yağı, cildin yumuşacık olmasına yardımcı olur.

kabak çekirdeği

PEKİ KABAK ÇEKİRDEĞİ YAĞI NASIL KULLANILIR?

Her gece uyumadan önce cildinize kabak çekirdeği yağı ile masaj yapabilirsiniz. Lekelerinizin üzerine de pamuk yardımı ile sürebilirsiniz.

Aynı zamanda iki farklı şekilde kullanabilirsiniz. İhtiyaç duyulan bölgeye sürüldüğünde oradaki hücrelerin sağlıklı ve dinç tutulmasına yardımcı olur. Diğer kullanım yöntemi ise dahili olarak kullanmadır. Yani ağızdan yutarak kullanma şeklidir. Bu şekilde kullanılacağı zaman aç karna kullanılması daha etkili sonuçlar verecektir. Aç karna en fazla 1 tatlı kaşığı olarak dozu önerilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Menisküs yırtığı neden olur? Menisküs yırtıklarının belirtileri nelerdir? başlıklı makalemizde Menisküs yırtığı, menisküs yırtığı ameliyatı ve menisküs yırtığı ameliyatı izle hakkında bilgiler verilmektedir.

About Adminn

Check Also

Yaşlanmaya ameliyatsız yüz germe teknikleri ile meydan okuyun

Yaşlanma etkileri özellikle yüz bölgesinde görülmeye başlıyor. Neyse ki ameliyatsız iple yüz germe sayesinde yüzdeki sarkma ve kırışıklıkların çözümü var! Genç kalmak ve daha genç bir görünmek şüphesiz ki herkesin ortak hayalidir. Son yıllarda ameliyatsız iple yüz germe yöntemi bu hayale kavuşmanın kolay yollarından biridir.İple ameliyatsız yüz gençleştirme sonuçları oldukça tatmin edici ve tekrarlanabilirliği mümkün olan bir tedavidir. [...]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir