Salı , Temmuz 16 2019
Home / Diyet / Kilo verdiren limon diyeti nasıl yapılır? Limon yiyerek zayıflama…

Kilo verdiren limon diyeti nasıl yapılır? Limon yiyerek zayıflama…

Kilo verdiren limon diyeti nasıl yapılır? Limon yiyerek zayıflama...

Mis kokusuyla gönülleri fetheden limon, insan sağlığı açısından oldukça yararlı olduğu gibi kilo vermeyi de kolaylaştırıyor. Peki limon yemek gerçekten zayıflatır mı? Limon diyeti nasıl yapılır? Limonun kilo vermedeki yararları neler? Günlük limon diyeti listesi…

Gündelik yaşantı içerisinde birçok farklı alanda kullanılan limon, sağlık açısından faydalı olduğu gibi diyet yapan kadınların da işini kolaylaştırıyor. Limonun içerisinde bulunan flavonoidlerin maddesinin kilo almayı önlediği ve iltihapları yok etme özellikleri olduğu biliniyor. Zengin bir C vitamini içeriği ile limonun kilo verdiği yapılan bazı araştırmalarla kanıtlanmıştır.

Ancak yine de ölçüsünü kaçırmamakta fayda var. Çünkü fazla miktarda tüketilen limon kişi üzerinde tansiyon düşüklüğü oluşturabilir, ya da asidik özelliklerinden dolayı birtakım mide problemlerine neden olabilir. Bu nedenle yalnızca limon tüketimi değil yanında diyet ve egzersiz hareketleri de uygulamalısınız.

 

limon diyeti nasıl yapılır

LİMONUN ZAYIFLAMADAKİ ETKİLERİ NELER?

– C vitamini bakımından şifa deposu olan limon tüketimi metabolizmanızın daha hızlı çalışmasını sağlar.

– Kilo vermede etkili olan başlıca organlardan biri olan karaciğeri temizler. Karaciğer yağlanması gibi problemleri olan kişiler limonlu su içerek kilo vermeyi kolaylaştırabilir.

– Vücudun çeşitli bölgelerinde biriken yağların eritilmesine yardımcı olur.

– Sindirim sistemini temizleyerek vücuttaki toksinleri arındırır.

1 GÜNLÜK LİMON DİYETİ LİSTESİ

Kahvaltı öncesi: 1 bardak ılık su, yarım limon (limon, suya sıkılacak)
Kahvaltı: 1 dilim buğday ekmeği, 1 haşlanmış yumurta, yeşillik, 4-5 zeytin
Ara öğün: 1 bardak limonata
Öğlen: 1 kase yağsız yoğurt, 5-7 adet ceviz ya da fındık
Ara öğün: 1 bardak ılık su, yarım limon (limon suya sıkılacak)
Akşam: 1 porsiyon kırmızı et / tavuk eti / balık eti, zeytinyağlı salata
Yatmadan bir saat önce: 1 bardak ılık su, yarım limon (limon suya sıkılacak)

NOT: Tansiyon ve şeker hastası kişilerin bu diyet listesini uygulamadan önce doktorunun onayını alması önerilir. Uygulanacak olan diyet listesinin haricinde günlük 45 dakikalık yürüyüşler gerçekleştirilmeli ve 2 litre su içilmelidir.

Bir önceki yazımız olan Sarımsak yutmak zayıflatır mı? Metabolizma hızlandıran yöntem başlıklı makalemizde diyet, Sarımsak yutmak zayıflatır mı ve sarımsak yutmak zayıflatırmı hakkında bilgiler verilmektedir.

About Adminn

Check Also

Doğru beslenerek bahar aylarına daha dinç ve hafif girin

Bahar aylarında enerjik olmak ve yaza fit girmek istiyorsanız yeterli ve dengeli beslenmeye özen gösterin. İşte bahar yorgunluğu ile savaşma yolları... Bir kışı daha geride bıraktık. Baharla gelen sorunlarla başa çıkabilmek ve fit olabilmek için beslenme ve aktivitenin önemi büyük. Bol su içmek, egzersiz yapmak, zengin lifli gıdaları yeterli miktarda tüketmek mevsimin olumsuz etkilerinden korunmamızı [...]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir