Çarşamba , Mayıs 22 2019
Breaking News
Home / Genel Bilgiler / Kış Mevsimi Sağlıklı Geçirmek İçin Bazı Bilgiler!
image003 10 660x330 - Kış Mevsimi Sağlıklı Geçirmek İçin Bazı Bilgiler!

Kış Mevsimi Sağlıklı Geçirmek İçin Bazı Bilgiler!

Kış Mevsimi Sağlıklı Geçirmek İçin Bazı Bilgiler!

Soğuk algınlık ve mevsim değişiklerine bağlı halsizlik ile depresyon gibi birçok durumdan korumak adına bütün kışı sağlıklı geçirmek için şimdiden yatırım yapmak zorundasınız. Sağlıklı bir kış geçirmek istiyorsanız eğer doğru yerdesiniz. Bu yazımızda sizler için hazırladığımız birbirinden müthiş bilgiler bir arada.

image001 13 300x166 - Kış Mevsimi Sağlıklı Geçirmek İçin Bazı Bilgiler!

Kış aylarını hasta olmadan geçirmek!

 

Çörek otu tohumu: Yapılan birçok çalışmaya göre çörek otunun astım, alerji ve diyabet gibi birçok hastalığa iyi geldiği biliniyor.

Tavsiye: 1 çay kaşığı öğütülmüş çörekotu, 1 çay kaşığı balla karıştırılarak her sabah aç karnına tüketilebileceği gibi eczanelerde satılan kapsül ya da yağ formları da kullanılabiliyor.

Beta-glukan: Hem suda çözülebilen hem de çözülemeyen beta-glukan kullanım alanları ve etki ettiği mekanizmaları ile genel biyolojik aktivileri arasında ciddi farklar vardır. Örnek verecek olursak eğer. Yulaftan elde edilen ve suda çözünenler, sindirim sisteminde oluşturdukları bal kıvamındaki jel yapısından dolayı kolesterol ve kan şekerini olumlu yönde etkiler.  Bu bakımdan kalp-damar hastalıkları riskini azaltırken; ekmek mayasından elde edilen ve suda çözünmeyenlerin bağışıklık sistemi üzerindeki etkisinden faydalanılıyor. Beta-glukan, enfeksiyonlara ve diğer hastalıklara karşı savaşmaya yardımcı olan beyaz kan hücrelerinin aktive olmasını destekleyerek, bağışıklık sistemini güçlendiriyor.

Tavsiye: Yulafdan elde ettiğiniz beta- glukanın az da olsa bağışıklık sistemini güçlendirici etkisi bulunuyor. Fakat asıl etki ekmek mayasından elde edilenlerde olduğu için bağışıklığı desteklemek için eczanelerdeki kapsül ürünlerden faydalanmak gerekiyor.

Bal: Antimikrobiyal ve antioksidan özelliklerine bağlı olarak boğaz ağrısını hafiflettiği, soğuk algınlığı belirtileri üzerinde hafifletici etkisi olduğu bilinen bal ayrıca sadece tedavi değil, önleyici ve koruyucu olarak da bitki çaylarına eklenebiliyor.

Tavsiye: Bitki çaylarına 1 çay kaşığı kadar bal eklemek hem lezzetini hem de antioksidan etkisini arttırmaya yardımcı oluyor.

Sizlerde bu bitkisel yöntemler ile kış aylarını sağlıklı geçirebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kan Vermenin Faydaları Var Mı? Varsa Nedir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

pinit fg en rect red 28 - Kış Mevsimi Sağlıklı Geçirmek İçin Bazı Bilgiler!

About Adminn

Check Also

seker hastasi oldugunuzu gosteren isaretler 1534421277 4699 17 310x165 - Şeker(diyabet) hastalığı belirtileri nedir? Yükselen şekeri düşüren doğal karışım!

Şeker(diyabet) hastalığı belirtileri nedir? Yükselen şekeri düşüren doğal karışım!

Sinsi ilerleyen hastalıklardan biri olan diyabet yani şeker hastalığı günümüzün en yaygın rahatsızlıklarından biridir. Bu hastalık birçok sebepten ötürü ortaya çıkar. Ramazan aylarında şeker hastalarının nasıl geçirmesi konusunda uzmanlara danıştık. Peki şeker hastalığının belirtileri nelerdir? Şeker hastalığı önlenebilir mi? Şeker hastalığını önleyen doğal bir karışım var mıdır? Haberin detayında şeker hastalığı ve şeker hastalarının Ramazanı [...]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir