Pazartesi , Eylül 16 2019
Home / Genel Bilgiler / Kusursuz Kış Banyosu için 5 İpucu

Kusursuz Kış Banyosu için 5 İpucu

louis-follain-skin-care-winter-bath-soak-beauty

Kış mevsiminde bakım rutininizi yenilediğiniz kadar banyo ritüeliniz de yenilenmeyi ve sezona uyum sağlamayı hak ediyor. Vücudunuzu arındırıp zihninizi boşaltacağınız bu saatleri soğuk iklimin ortaya çıkardığı problemlere karşı güçlü müttefiklerle donatın. Kusursuz bir kış banyosu için 5 ipucunu bir araya getirdik.

Banyo Yağları

1/5

Banyo Yağları

Sıcak kokulu banyo yağları, kış ritüelinizin olmazsa olmazı. Kışın kuruyan cildiniz için banyo suyuna karıştıracağınız nemlendirici ve bakım yapan bir ürün hem kokusuyla hem de geride bıraktığı yumuşak etkiyle cildinizi şımartacak.

2/5

Bakım Maskesi

Sıcak bir banyo ritüeli, bakım maskelerini uygulamak için biçilmiş kaftan. Gözeneklerin buhardan iyice açılacağı ve cildin ürünü özümsemeye hazır hale geleceği bu seansta cilde içten dışa bakım yapan, yatıştıran ve derinlemesine nemlendiren bir maske uygulayın.

3/5

Kokulu Mumlar

Kış banyosunda kokular her zaman ön planda. Soğuk havanın etkilerini azaltıp içinizi ısıtacak kokular bu ritüelin favorilerinden. Sizi sarıp sarmalayacak sıcak bir atmosfer ve düşüncelerinizi dinlendirecek yoğun, aromaterapik bir mum, cildinizi temizlerken ruhunuzu arındırmanızı sağlayacak.

4/5

Özel Sabunlar

Kışın hassaslaşan cildiniz için özel temizleyiciler kullanmakta fayda var. Yüzünüze ne kadar iyi bakıyorsanız ve soğuk iklimde nemi ondan koparmayacak ürünler tercih ediyorsanız, aynı özeni vücudunuz da göstermelisiniz. Bu yüzden kış banyonuz için bakım yapan ve cildi ekstra nemlendiren temizleyiciler tercih etmelisiniz.

Buhar Banyosu

5/5

Buhar Banyosu

Bitkisel koruma sadece içeceğiniz bir fincan çayla değil, banyo ritüelinizle de size kış mevsiminde koruma sağlıyor. Yüz için buhar banyosu olarak da kullanabileceğiniz bu karışımlar file bir kese içinde banyo suyuna da eklenerek vücudunuzdaki ödemi atmaya ve rahatlatmaya yardımcı oluyor.

Bir önceki yazımız olan Sağlıklı Beslenme başlıklı makalemizde sağlıklı beslenme, sağlıklı beslenme afişleri ve sağlıklı beslenme boyama hakkında bilgiler verilmektedir.

About Adminn

Check Also

Güneş koruyucular hakkında bilmeniz gereken şeyler!

Güneşin faydaları saymakla bitmiyor ancak güneş yanıkları, deri kanseri oluşumu, ışığa bağlı alerjik hastalıklar ve ışığa bağlı cilt yaşlanması gibi riskleri de unutmamak lazım.  Deri kanserlerinin önlenebilen risk faktörlerinin başında korunmasız güneş maruziyeti gelir. Özellikle çocukluk ve ergenlik dönemindeki güneş yanıkları, ileride gelişebilecek deri kanserleri açısından çok risklidir. Bunun yanında güneş ışıklarına kontrolsüz ve bilinçsiz [...]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir