Pazartesi , Eylül 16 2019
Home / Diyet / Saç Dökülmesinde Mezoterapi Tedavisi

Saç Dökülmesinde Mezoterapi Tedavisi

Saç Dökülmesinde Mezoterapi Tedavisi

 

Saç dökülmesi hem kadın hem de erkekler arasında estetik açıdan sorun oluşturuken, psikolojik olarak da kişiyi etkiler. Tıbbi tedavi yöntemi olarak bilinen mezoterapinin saç dökülmesinde oldukça başarılı olduğu intradermal bir uygulama olduğu için tıp doktoru tarafınca uygulanması gerektiği ifade ediliyor.

Çoğu Estetik Sorununun Tedavisinde Kullanılmakta!

Her geçtiğimiz gün birçok estetik sorununda kullanılan mezoterapi yöntemi, bölgenin yapısına ve sorununa neden olan etkene uygun olarak, vitamin, mineral, amino asit ve enzimler gibi çeşitli  ilaçlardan oluşan solüsyonların, enjektörler yardımıyla deri altına uygulanmasıyla ortaya çıkıyor.

Mezoterapi, mikroenjeksiyon olarak uygulanan ve cilde ait dolaşım ile sinir sistemi ve bağışıklık sistemlerini birden uyararak tek ilaçlarla değil cildin kendisini de yenileme potansiyelini aktifleştirir veya yardımcı olur.

KELLİK BELİRTİLERİ

Saçlarınız, başınızın üst kısmından hızlı bir şekilde dökülüyorsa, bu kelliğin başlangıcı olabilir. İncelmiş ve zayıflamış saçlar da kelliğin belirtileri olabilir. Genel anlamda saç dökülmesinde yerine gelmeyen saç kısımlarında çok hafif tüylenme görülebilir.

Saç Dökülmesinde MezoTerapi

Çevresel faktörlerin etkisiyle beraber dökülmüş olan ve canlılığını kaybeden saçlar ile uzaması yavaşlayan saçların yeniden sağlığına kavuşması için saçlı deride çok etkili bir yöntemdir. Hali hazırda olan saç köklerinin güçlenmesine destek verir ama dökülmüş olan saç bölgesinde yeniden çıkmasını sağlamaz. Her hastaya ayrı hazırlanan karışımlar, saçlı derinin orta tabakasına enjekte edilmektedir. Böylelikle ilaçlar sorunlu bölgeye daha hızlı etki etmekte ve o bölgeye uygulanmaktadır. Ağızdan alınan veya damar yoluyla alınan ilaçlardan daha az alınırken, daha etkili olduğu da görülmüştür.

Bir önceki yazımız olan Kışın Cildinizi Korumak için Yapılacaklar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

About Adminn

Check Also

Sinüzitle ilgili doğru bilinen 5 yanlış

Yaşam kalitesini düşüren önemli sağlık sorunlarından biri olan sinüzit, burun tıkanıklığı, burun akıntısı, baş ağrısı ve akut dönemde ateş ile kendini gösteren yüz bölgesinde bulunan hava boşluklarının iltihaplanması sonucu oluşuyor.  Genelde immün sistemi zayıflayan, ani hava değişimlerine maruz kalan, yeteri kadar dinlenemeyen ya da burun içinde et büyümesi, deviasyon gibi darlık yapan sorunları olan kişilerde [...]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir