Çarşamba , Mayıs 22 2019
Breaking News
Home / Diyet / Saç Dökülmesinde Mezoterapi Tedavisi
image001 15 660x330 - Saç Dökülmesinde Mezoterapi Tedavisi

Saç Dökülmesinde Mezoterapi Tedavisi

Saç Dökülmesinde Mezoterapi Tedavisi

image001 15 300x169 - Saç Dökülmesinde Mezoterapi Tedavisi

 

Saç dökülmesi hem kadın hem de erkekler arasında estetik açıdan sorun oluşturuken, psikolojik olarak da kişiyi etkiler. Tıbbi tedavi yöntemi olarak bilinen mezoterapinin saç dökülmesinde oldukça başarılı olduğu intradermal bir uygulama olduğu için tıp doktoru tarafınca uygulanması gerektiği ifade ediliyor.

Çoğu Estetik Sorununun Tedavisinde Kullanılmakta!

Her geçtiğimiz gün birçok estetik sorununda kullanılan mezoterapi yöntemi, bölgenin yapısına ve sorununa neden olan etkene uygun olarak, vitamin, mineral, amino asit ve enzimler gibi çeşitli  ilaçlardan oluşan solüsyonların, enjektörler yardımıyla deri altına uygulanmasıyla ortaya çıkıyor.

Mezoterapi, mikroenjeksiyon olarak uygulanan ve cilde ait dolaşım ile sinir sistemi ve bağışıklık sistemlerini birden uyararak tek ilaçlarla değil cildin kendisini de yenileme potansiyelini aktifleştirir veya yardımcı olur.

image003 11 300x198 - Saç Dökülmesinde Mezoterapi Tedavisi

KELLİK BELİRTİLERİ

Saçlarınız, başınızın üst kısmından hızlı bir şekilde dökülüyorsa, bu kelliğin başlangıcı olabilir. İncelmiş ve zayıflamış saçlar da kelliğin belirtileri olabilir. Genel anlamda saç dökülmesinde yerine gelmeyen saç kısımlarında çok hafif tüylenme görülebilir.

Saç Dökülmesinde MezoTerapi

Çevresel faktörlerin etkisiyle beraber dökülmüş olan ve canlılığını kaybeden saçlar ile uzaması yavaşlayan saçların yeniden sağlığına kavuşması için saçlı deride çok etkili bir yöntemdir. Hali hazırda olan saç köklerinin güçlenmesine destek verir ama dökülmüş olan saç bölgesinde yeniden çıkmasını sağlamaz. Her hastaya ayrı hazırlanan karışımlar, saçlı derinin orta tabakasına enjekte edilmektedir. Böylelikle ilaçlar sorunlu bölgeye daha hızlı etki etmekte ve o bölgeye uygulanmaktadır. Ağızdan alınan veya damar yoluyla alınan ilaçlardan daha az alınırken, daha etkili olduğu da görülmüştür.

Bir önceki yazımız olan Kışın Cildinizi Korumak için Yapılacaklar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

pinit fg en rect red 28 - Saç Dökülmesinde Mezoterapi Tedavisi

About Adminn

Check Also

diyet yaparken kofte yenir mi kilo aldirmayan diyet kofte tarifi 1552390342 7062 15 310x165 - Köfte kilo aldırır mı? Diyet yaparken köfte yenir mi?

Köfte kilo aldırır mı? Diyet yaparken köfte yenir mi?

Enfes tadıyla vazgeçilmesi zor olan köfte, her mutfakta sıklıkla yapılan yemeklerden bir tanesidir. Peki akşam yemeklerinde köfteyi az yesek bile kilo alır mıyız? Diyetteyken köfte yenir mi? Kilo aldırmayan köfte nasıl yapılır? İşte diyette köfte tüketimi ile ilgili bilinmesi gerekenler... Akşam sofralarının vazgeçilmez menüsü olan köfte-patates-pilav, herkes tarafından bilinen ve severek yenilen bir yemektir. Lezzetiyle [...]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir