Pazartesi , Mart 18 2019
Home / Diyet / Saç Dökülmesinde Mezoterapi Tedavisi
image001 15 660x330 - Saç Dökülmesinde Mezoterapi Tedavisi

Saç Dökülmesinde Mezoterapi Tedavisi

Saç Dökülmesinde Mezoterapi Tedavisi

image001 15 300x169 - Saç Dökülmesinde Mezoterapi Tedavisi

 

Saç dökülmesi hem kadın hem de erkekler arasında estetik açıdan sorun oluşturuken, psikolojik olarak da kişiyi etkiler. Tıbbi tedavi yöntemi olarak bilinen mezoterapinin saç dökülmesinde oldukça başarılı olduğu intradermal bir uygulama olduğu için tıp doktoru tarafınca uygulanması gerektiği ifade ediliyor.

Çoğu Estetik Sorununun Tedavisinde Kullanılmakta!

Her geçtiğimiz gün birçok estetik sorununda kullanılan mezoterapi yöntemi, bölgenin yapısına ve sorununa neden olan etkene uygun olarak, vitamin, mineral, amino asit ve enzimler gibi çeşitli  ilaçlardan oluşan solüsyonların, enjektörler yardımıyla deri altına uygulanmasıyla ortaya çıkıyor.

Mezoterapi, mikroenjeksiyon olarak uygulanan ve cilde ait dolaşım ile sinir sistemi ve bağışıklık sistemlerini birden uyararak tek ilaçlarla değil cildin kendisini de yenileme potansiyelini aktifleştirir veya yardımcı olur.

image003 11 300x198 - Saç Dökülmesinde Mezoterapi Tedavisi

KELLİK BELİRTİLERİ

Saçlarınız, başınızın üst kısmından hızlı bir şekilde dökülüyorsa, bu kelliğin başlangıcı olabilir. İncelmiş ve zayıflamış saçlar da kelliğin belirtileri olabilir. Genel anlamda saç dökülmesinde yerine gelmeyen saç kısımlarında çok hafif tüylenme görülebilir.

Saç Dökülmesinde MezoTerapi

Çevresel faktörlerin etkisiyle beraber dökülmüş olan ve canlılığını kaybeden saçlar ile uzaması yavaşlayan saçların yeniden sağlığına kavuşması için saçlı deride çok etkili bir yöntemdir. Hali hazırda olan saç köklerinin güçlenmesine destek verir ama dökülmüş olan saç bölgesinde yeniden çıkmasını sağlamaz. Her hastaya ayrı hazırlanan karışımlar, saçlı derinin orta tabakasına enjekte edilmektedir. Böylelikle ilaçlar sorunlu bölgeye daha hızlı etki etmekte ve o bölgeye uygulanmaktadır. Ağızdan alınan veya damar yoluyla alınan ilaçlardan daha az alınırken, daha etkili olduğu da görülmüştür.

Bir önceki yazımız olan Kışın Cildinizi Korumak için Yapılacaklar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

pinit fg en rect red 28 - Saç Dökülmesinde Mezoterapi Tedavisi

About Adminn

Check Also

migren hastaligi bas agrisi kronik bas agrisi 1 310x165 - Türkiye'de 7 kişiden 1'i migren hastası!

Türkiye’de 7 kişiden 1’i migren hastası!

Türkiye'de 18-65 yaş arası kişilerde migren ağrısı görülme sıklığı yüzde 16,4. Bu da Türkiye'de yaklaşık 12 milyon migren hastası olduğu anlamına geliyor. ​Günümüzün önemli sorunlarından olan stres, hatalı beslenme, uykusuzluk ve yoğun bir tempoda çalışmak gibi etkenler migreni tetikleyen önemli faktörlerden. Bunlara bir de sıcak hava ve nem de eklenince yaz aylarında migren atakları kaçınılmaz [...]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir