Çarşamba , Mayıs 22 2019
Breaking News
Home / Diyet / Sarımsak yutmak zayıflatır mı? Metabolizma hızlandıran yöntem

Sarımsak yutmak zayıflatır mı? Metabolizma hızlandıran yöntem

Sarımsak yutmak zayıflatır mı? Metabolizma hızlandıran yöntem

Son zamanların en çok konuşulan zayıflama metotları arasında yer alan sarımsak yutarak kilo verme ile ilgili bilinmesi gereken en önemli noktaları sizler için mercek altına aldık. Peki gerçekten sarımsak yutmak zayıflatıyor mu? Kilo vermek için sarımsağı yutmak mı daha iyi yoksa çiğnemek mi? Sarımsak yutmanın faydaları neler? Günde 1 diş sarımsak yutarsanız…

Kolesterol, damar tıkanıklığı ve tansiyon gibi rahatsızlıklara iyi gelen sarımsak, sağlık açısından oldukça faydalı bir bitkidir. Vücuda sağladığı olumlu etkilerinin yanı sıra kilo vermeye de yardımcı olan bu bitkinin yutulması halinde zayıflattığına dair iddialar mevcut. Bazı insanlar sarımsağın ağızda kötü kokuya neden olduğu gerekçesiyle sarımsak tüketimini hayatının dışında tutmaya çalışabiliyor. Ancak, niyetiniz kilo vermek ise sarımsağı çiğnemeden yutarak da faydalarından yararlanabilirsiniz. Peki sarımsak yutmak ne işe yarıyor? Sarımsak yutmanın kilo vermedeki etkileri neler? İşte sarımsak yutmanın zayıflamada ki etkisi…

sarımsak yutarak zayıflama yöntemi

Sarımsak yutarak kilo vermenin bir avantajı da kokusunu sevmeyenlerin buna mecbur kalmadan zayıflayabilmesidir. İçerisinde bulunan antioksidanlar, vücudun ihtiyaç duyduğu mineral ve vitaminleri karşılayarak, vücut direncinin artmasına sebep oluyor. Sarımsak yutmanın gerçekten denildiği kadar kilo verip verdirmediğini merak eden bir grup araştırmacı, çalışmaları sonucunda sarımsağın hazmı kolaylaştırdığı ve bağırsak hareketlerini düzenleyerek kilo vermeye yardımcı olduğunu görmüştür.

sarımsak yutmak kilo verdirir mi?

Düzenli sarımsak tüketiminin metabolizmayı hızlandırarak daha çok kalori yakma etkisi de vardır. Diyetsiz ya da sporsuz tek başına yutulan sarımsak sadece metabolizmayı hızlandırıyor iken çeşitli egzersiz hareketleri ve doğru beslenme ile fark edilir derecede kilo verebilirsiniz. Sarımsağın sağlık üzerinde dezavantajı bulunmasa da tansiyon hastalarının sarımsağı tüketmemeleri gerekir. Bu kişilerin dışında, sarımsakla kilo vermek isteyenler her gün 3 defa bir diş sarımsak yutabilir.

Göbek sorunundan şikayetçi olan kimseler, sarımsak yuttukları zaman karınlarında incelme olabilir. Bunun nedeni sarımsağın direkt olarak göbek yağlarına nüfuz etmesi değil kabızlık sorununu çözmesindendir. 40 gün boyunca sarımsak yutup 1 hafta sonra mola vermeniz tavsiye edilir.

SARIMSAĞI ÇİĞNEMEK Mİ YOKSA YUTMAK MI DAHA İYİ?

sarımsak yutmak zayıflatır mı? Sarımsağın faydaları neler?

Eğer kendinize inanarak ben bunu çiğneyerek yiyebilirim diyorsanız, yutmaya nazaran kilo verme sürecini arttırabilirsiniz. Yapılan çalışmalardan elde edilen bilgilere göre, sarımsağı çiğneyerek yemek yağ yakımını daha kolay sağlar. Ancak kokudan rahatsız olurum diyorsanız yutmak en doğru seçenek gibi görünüyor.

Bir önceki yazımız olan Canan Karatay açıkladı! Dürüm çiğ köfte kilo aldırır mı? başlıklı makalemizde canan karatay, ciğ köfte kilo aldırırmı ve diyet hakkında bilgiler verilmektedir.

pinit fg en rect red 28 - Sarımsak yutmak zayıflatır mı? Metabolizma hızlandıran yöntem

About Adminn

Check Also

ameliyatsiz zayiflama yontemi mide botoksu nedir mide botoksu nasil yapilir 1556266582 4936 18 310x165 - Ameliyatsız zayıflama yöntemi: Mide botoksu nedir? Mide botoksu nasıl yapılır?

Ameliyatsız zayıflama yöntemi: Mide botoksu nedir? Mide botoksu nasıl yapılır?

Vücudun belirli bölgelerinde biriken yağ birikintileri estetik açıdan sarkıntılara neden olarak çirkin bir görünüme neden olur. Görünüşünden memnun olmayan ve bu fazlalık kilolarından bir an evvel kurtulmak isteyen kadınlara ilaç gibi gelecek yeni yöntem geliştirildi! Mideye uygulanacak ufak dokunuşlarla incecik bir bedene sahip olmanızı sağlayacak mide botoksuna dair bilinmesi gerekenleri Genel Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. [...]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir