Salı , Temmuz 16 2019
Home / Diyet / Toksin Alımını Azaltmak İçin Ne Yapmalıyız?

Toksin Alımını Azaltmak İçin Ne Yapmalıyız?

Toksin Alımını Azaltmak İçin Ne Yapmalıyız?

1)PİŞİRME METOTLARI: Yediğimiz gıdalar kadar önemli bir diğer öğe ise pişirme yöntemlerimizdir. Bu durumda kızartmadan uzak durmalı yağı aşırı ısıtmamaya çalışmalıyız.

Peki ne Yapmalıyız? Haşlama ya da buharda pişirme usullerini tercih etmeliyiz. Dikkat etmemiz gereken başka bir nokta ise pişirdiğimiz kapların paslanmaz çelik, cam ya da porselen olmasına özen göstermeliyiz.

2)Deniz Suyu Önemi: Denize yakın bir bölgede oturuyorsanız ve suyun temizliğinden eminseniz, her gün birkaç damla deniz suyunu içme suyunuza damlatarak içmeniz vücut asit dengeniz için son derece faydalı bir durum olacaktır.

3)DETOKS SAĞLAYAN ÇAYLAR: En başta yeşil çay olmak üzere birçok bitkisel çayın detoks etkisi oldukça fazladır. Papatya, ginseng, ginko biloba, ekinezya, kırmızı pancar, zencefil, meyankökü de aynı zamanda toksin arındırıcı özellikleri olan önemli bitkisel kaynakladır.

4)DENİZ VE DAĞ HAVASI: Bu tarz doğal ortamlarda havanın iyonizasyonu ve kalitesi farklı durumda olduğundan, biraz dağ havası solumak ya da deniz havası almak uydurma bir durum değil. Bu durum sağlık üzerinde oksijen arttırıcı ve denge oluşturucu hükümü vardır.

5)DUŞ VE BANYO: Sıcak suyun ve su ile masajın faydaları olukça önemlidir. Hatta ölü derilerimizden arınarak gözeneklerimizi açtığımız zaman toksinlerden daha da çabuk bir şekilde kurtulabiliriz.

Cilde kuru fırça ile yapılan masaj sayesinde kan dolaşımını arttırarak, ciltteki oksijeni de aynı zamanda arttırır. Bu durum cildimiz ve iç organlarımıza fazlasıyla yararlıdır. Ayrıca banyonuza yarım bardak içme sodası veya deniz tuzu eklemesinde de bulunabilirsiniz.

6)VİTAMİNLER: Detoks sırasında, beslenme programınızı ve başka tedavilerinizi desteklemek için alınması gereken en uygun antioksidan vitaminler şunlardır: çinko, kalsiyum, B vitaminleri (özellikle B3), C vitamini, A vitamini, E vitamini, selenyum olarak bilinir.

7)KOKULAR: Kokular aslında tahmin ettiğiniz durumdan daha da fazla önemlidirler. Yıllar boyunca çeşitli hastalıklar insanlığı tehdit ederken, bu virüs ve bakterilerden en az etkilenen veya hiçbir şekilde etkilenmeyen grup insan, çiçekler, çiçek suları ve yağlarıyla uğraşanlar olmuş yani doğal ortamlarda olan insanlar için geçerlidir. Kimyasal kokular bu gruba dâhil değiller ve zararları da fazlasıyla vardır.

 

 

Bir önceki yazımız olan Saç Dökülmesinde Mezoterapi Tedavisi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

About Adminn

Check Also

Doğru beslenerek bahar aylarına daha dinç ve hafif girin

Bahar aylarında enerjik olmak ve yaza fit girmek istiyorsanız yeterli ve dengeli beslenmeye özen gösterin. İşte bahar yorgunluğu ile savaşma yolları... Bir kışı daha geride bıraktık. Baharla gelen sorunlarla başa çıkabilmek ve fit olabilmek için beslenme ve aktivitenin önemi büyük. Bol su içmek, egzersiz yapmak, zengin lifli gıdaları yeterli miktarda tüketmek mevsimin olumsuz etkilerinden korunmamızı [...]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir