Pazartesi , Eylül 16 2019
Home / Diyet / Üzüm suyu diyeti nedir? Siyah kuru üzümün faydaları neler? Üzümü kabuğuyla yerseniz…

Üzüm suyu diyeti nedir? Siyah kuru üzümün faydaları neler? Üzümü kabuğuyla yerseniz…

Üzüm suyu diyeti nedir? Siyah kuru üzümün faydaları neler? Üzümü kabuğuyla yerseniz...

Yaz mevsiminin en güzel ve lezzetli meyvelerinden biri olan kokulu siyah üzümleri yiyerek kısa zamanda fit bir görünüme neden olabilirsiniz! Üzüm suyu diyeti ile nasıl zayıflanır? Siyah kuru üzümün faydaları neler? Kokulu üzümü kabuğuyla yemenin faydaları neler? İşte şok zayıflatan üzüm diyeti listesi…

Yazlık yerlerin bahçelerinde ya da tarlalarında yetişen salkım salkım üzümler, iştah açan görünümleriyle severek tüketilen meyvelerden biridir. İçerisinde yüksek miktarda faydalı besin ögelerini bulunduran sarı/siyah üzümlerin insan vücuduna olan faydaları saymakla bitmiyor. Tek başlarına tüketilmesinin dışında kurutulmuş olanlarının da doğru tüketimi ile kilo alma sorunları kalkabilir. Antioksidan bakımından güçlük  olan üzüm özellikle de kalp ve şeker rahatsızlıklarına iyi geldiği bilinmektedir. 102 kcal değeri bulunan üzümü diyet esnasında tüketerek formunuzu koruyabilirsiniz. Peki kilo verdiren üzüm suyu diyeti nasıl yapılır? Siyah kuru üzümün faydaları neler? Üzümü zayıflamak için nasıl yemelisiniz? Üzüm diyeti ile etkili kilo vermenin sırları…

4 GÜNDE 3 KİLO ZAYIFLATAN ÜZÜM SUYU DİYETİ NASIL YAPILIR?

Siyah üzümün faydaları

En az kendisi kadar suyu da bir hayli kilo vermeyi kolaylaştırmaya yarayan üzüm suyu sindirim bakımından oldukça değerlidir. Sıktığında yoğun miktarda suyu çıkan üzüm suyu bu özelliğiyle yağ yakımında birebirdir.

ÜZÜM SUYU DİYETİNİN YAPILIŞI:

Kahvaltı listesinde karnı tok tutan bir plana sahip olan üzüm suyu haricinde 2 kase yoğurda 10 veya 15 üzüm ilave edildiği zaman lezzetli bir karışım ortaya çıkmış olacaktır. Öğle menüsünde üzümün suyuna yer vereceğiniz diyet listesinde 1 bardak kadar organik üzümün suyun dışında 1 kaşık yulaf kepeği eklenmiş yarım kase yoğurtla tüketilmelidir.

Öğle  ve akşam vakitleri arasında 10 tane badem veya fındık da tercih edebilirsiniz. Akşam menüsünde et ya da tavuk tercih ederken 1 bardak üzüm suyu içilebilir. Gece yatağa yatış yapmadan önce 1 bardak üzüm suyu tüketmeyi de ihmal etmemelisiniz. Diyet esnasında düzenli egzersizlere devam etmeyin unutmamalısınız.

KİLO VERDİREN 3 GÜNLÜK ÜZÜM SUYU DİYETİ

Üzüm suyu ile zayıflama

1. GünKahvaltı:

1 bardak ılık su
1 bardak üzüm suyu
1 orta boy kâse süt ve bir kaşık bal

Öğle:

1 bardak ılık su
10 adet üzüm
1 bardak üzüm suyu

Akşam:

1 bardak üzüm suyu
Yarım kâse yoğurt
Yarım porsiyon olacak şekilde pirinç lapası

Yatmadan:

10 adet fındık
1 bardak su
Üzüm suyu

2. Gün

Sabah:

1 bardak ılık su içilmeli
1 bardak üzüm suyu
Küçük bir kâse çilekli yoğurt

Öğle:

1 bardak üzüm suyu
1 bardak ılık su
Yarım kâse yağsız yoğurt
Yarım porsiyon pirinç lapası

Akşam:

1 bardak ılık su
1 kâse pirinç lapası
1 bardak üzüm suyu
5 adet ceviz
Yarım kâse yağsız yoğurt

Uyumadan:

1 bardak ılık su
5 adet ceviz

3. GünSabah:

1 bardak üzüm suyu
1 bardak ılık su
Haşlanmış tavuk etli küçük sandviç

Öğle:

Yarım porsiyon pirinç lapası
Tam kâse yağsız yoğurt
1 bardak ılık su

Akşam:

Sınırsız ızgara tavuk
Bir bardak üzüm suyu

Uyumadan:

1 bardak ılık su

SİYAH ÜZÜMÜN FAYDALARI NELER? KOKULU ÜZÜMÜ KABUĞUYLA YERSENİZ…

Karadeniz’in meşhur kokulu üzümleri çekirdekleriyle beraber tüketildiği zaman fit bir bedende kalmaya ve genç görünmeye yardımcı oluyor. Suyu çıkarıldığı zaman diyet dostu olan üzüm suyu kolesterol seviyesini ayarlar. Vücuttaki fazlalık yağların erimesini kolaylaştırarak ince görünüm sağlayarak, kilo vermenizi kolaylaştırır. Kokulu üzümü kabuğuyla yiyip çekirdeğini yutarsanız bağırsak metabolizmasını hareketlendirmiş olursunuz.

Kokulu üzümün faydaları

SİYAH KURU ÜZÜMÜN FAYDALARI NELER?

– Kanın temiz kalmasına yardımcı olarak pis kanı arıtır.

– Erken yaşlanma riskine karşı koruyucudur.

– Saç dökülmesine iyi gelerek sağlıklı saçların görünümüne sebep olur.

– Doğru tüketildiği zaman kilo vermeye yardımcı olur.

– Diyet açısından lifli bir özellikte olduğu için kilo problemlerine karşı savaşır.

Bir önceki yazımız olan Sağlıklı kilo verdiren Akdeniz diyeti nedir, nasıl yapılır? Akdeniz diyet listesi başlıklı makalemizde Akdeniz diyeti, akdeniz diyeti 2 haftada 8 kilo ve akdeniz diyeti 7 günlük hakkında bilgiler verilmektedir.

About Adminn

Check Also

Kavun diyeti ile kilo verme yöntemi! 5 günde 5 kilo…

Çok kolay bir şekilde uygulayabileceğiniz kavun diyeti ile kısa zamanda kilo verebilirsiniz. Yaz tatilinde fit bir görünüme sahip olmak istiyorsanız 5 günde 5 kilo zayıflayabileceğiniz idyet listesini haberin detaylarında bulabilirsiniz. İşte kilo verdiren kavunun faydaları ve kavun diyeti listesi... Yaz aylarında en az karpuz kadar sevilen ferahlatıcı meyvelerden biri olan kavun, sağlık açısından oldukça yararlı [...]